Zdravotní problémy zeber

Ahoj, potřebuju trošku poradit. Mám plné akvárko prcků malawek, všechny druhy prospívají, jen zebry postupně odchází. Možná mají smůlu že jsou nejmenší (teď jich mám z původních 10ti 6ks tak mezi 3 až 4 cm) a ostatní rostou rychleji. Co jsem si všiml tak jedné vyhřezla střeva bokem, druhá měla dírku do těla za prsní ploutví. Teď má další takovou černou tečku na boku - bohužel plavou tak rychle že se to nedá ani prohlídnout ne tak nafotit.... Teď mám poslední rozumnou šanci na doplnění stavu zpátky na 10 kousků a udělám to. Jen mi vrtá hlavou jestli jim třeba něco nesedí co bych mohl změnit. Současná obsádka (v 500 litrech) Aceiky 11 ks, 2 nosící samice (acei jsem vzal větší od V. Malawi) Zebra R/R 6 ks Maingano 14 ks (5 - 6 cm) Yellow 9 ks (cca 5cm) Trewasky 10 ks (3,5 - 5 cm)

rach x

9.2.2010 14:23

Máš je od chovatele nebo ze shopu? Já měl se zebrama podobné problémy, ale bylo to na stopro tím, že jsem je koupil v akvaristice. Než jsem dal dohromady skupinu, která mi dorostla a je v pohodě, párkrát jsem musel taky doplňovat. Připadá mi to tak, že je ten někdo akorát futroval, aby rychle vyrostli-jinak nic.

Kozlik
10.2.2010 7:41

Mám je od p. Čuhela stejně jako ostatní mimo Aceiek. Tam problém nebude. Ty co zbyly jsou už v pohodě, jen se bojím že 6 zeber až dospějou se vymlátí na pár....

rach x
10.2.2010 9:05

Určitě alespoň 4 doplň. Jsou to ještě mladé kusy a než ti vyrostou, tak může nějaká padnout. Zeber R/R je všude habakuk.

Kozlik

VLOŽIT ODPOVĚĎ