živé krmivo pro tlamovce

Ahoj. Několikrát jsem se tu dočetl, že pro tlamovce nejsou vhodné nitěnky. Beru to jako fakt, ale zajímalo by mne proč a jakému dalšímu živému krmení se vyhnout ?? Co třeba mouční červy či dafnie ? Je možné je občas použít? Jaké živé krmivo mi doporučíte vy ?? Děkuji předem.

komarek

20.5.2008 21:11

Stěmi nítěnkami souhlasím jenom si uvědom kde žijou.Žijou v bahně jsou plné nemocí,musíš je pořádně proprat pod kapající vodou pár dní,aby se to z nich dostalo ven.Já krmím cyclopem,živími koretrami a jak baštěj,ale nepřehnat.

Zajda
20.5.2008 21:28

Jo, koretry sou v poho......i mražený..ale nedával bych patentky !!!

Lukkass
20.5.2008 21:43

nitenky ani proprane ! Nitenky ziji jen v kontaminovanych vodach a i relativne vycistene obsahuji mnoho skodlivin a bahna. PROC porad nitenky?!? Vzdyt existuje tolik jineho nezavadneho krmiva...

Tom
21.5.2008 1:20

Jinej háček než kontaminace u těch nítěnek není ??? Známej mi říkal, že si je doma pěstuje pro své ryby sám a že je má naprosto čisté a nezávadné. No a já bych od něho mohl mít pravidelný přísun, takže proto se ptám.

komarek
21.5.2008 7:53

travici ustroji m´buna tlamovcu, ktere tady vetsinou mame, neni uzpusobene na nitenky, ktere jsou hodne tucne, ale na spasani ras z povrchu, tzn. jejich zazivaci trakt je dlouhy a maso by skvasilo pred odchodem z ryby, takze by hrozila infekce strev (bloat)... nejruznejsi korysi maji tu vyhodu, ze maji netucen maso a pevny obal (krunyr), ktery umozni potrave vycistit streva

omega-pk
22.5.2008 10:30

zkus octomilky,dají se lehce chovat a mí perleťoví kanci jdou po nich jak diví.před měsícem jsem koupil 4 asi 5 cm velký miminka a dnes má jeden přirozeně vytvořený pár hromadu mladých.bohužel zatím nevím co s nimi(krmení a pod).

Mirakulix

VLOŽIT ODPOVĚĎ