znovuzaložení akvária

Zdravím a prosím o radu při znovuzaložení akvária které potřebuji přesunou do jiné místnosti a při té příležitosti udělat nové dno z jmeného křemičitého písku namisto drcené nevzhledné břidlice..mám osádku 18 ks Tropheus moori kiriza a 20 ks Tropheus duboisi maswa..jsou to ještě 6 cm ratolesti,ale nerad bych jim nějak ublížil...měl bych po znovu založení počkat alespon měsíc než nastane rovnováha,ale nemám možnost kam dát ryby..bude stačit když ponechám filtr (tetratec ex700) nevyprán a napustím akvarium starou vodou?

pawka

21.9.2011 21:23

Použij polovinu staré vody a zbytek dopusť tak jak se má. Filtr nech po dobu přesunu běžet tam kde budou ryby(vana, plastový sud atd...) Je tu spoustu diskusí kde se tohle řeší tak studuj. Ať se daří.

hr
21.9.2011 21:36

no jak pise Radek, nemas se ceho bat

Troph3us.
22.9.2011 15:40

Tak po dvouhodinovém hledáni jsem tady nic nenašel..pouze na jiných fórech,ale snad to vše vyjde a trofíkum se nic nestane..

pawka
22.9.2011 17:48

Zadej si nahoře do vyhledavače...stěhování...a najedou všechna témata,která se toho týkají /je tam plno návodů /nebo jestli chceš,napiš mi - můžem to probrat,za poslední měsíc jsem způsobem stěhování dělala 2 akvárka,tak mám zkušenost IREN

IREN
23.9.2011 0:03

Ahoj, jestli si nechas poradit, nedavej na dno kremicity pisek, je to drceny kremen a ma ostre hrany a spicky a muze zpusobovat rybam oderky tlamky, do kterych se muze dostat nakaza. Porid radeji pisek ricni. http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=30263 Stehovani je jednoduche. Potrebujes prelovit ryby do velke nadoby nebo do ciste vany - pozor na tesnost spuntu :-) a s nima co nejvic jejich akvarijni vody. Dej nahoru pres vanu zaclonu, aby ryby nevyskocily. Rybam vzduchuj a jestli Ti stehovani potrva nekolik hodin, tak do vany zapoj filtr. Filtr kazdopadne ted necisti. Vyber z AQ stary pisek. Akva prestehuj, nasyp vyprany cisty novy pisek, nalij nejdriv co nejvic akvarijni vody (50-70%), prelov ryby, zapoj filtraci a postupne dolivej vodu cerstvou odchlorovanou, jako pri normalni vodovymene. Ryby nakrm az na druhy den a o neco mene nez jindy. At se podari!

A+I

VLOŽIT ODPOVĚĎ