Dimidiochromis compressiceps - vnitrodruhová agresivita?

Jak předcházet vnitrodruhové agresivitě mezi Dimidiochromis compressiceps? Co vše může mít vliv na jejich agresivní chování? Pokud jsou ideální podmínky pro život těchto dravců a přesto samec likviduje ostatní jedince svého druhu, tak jaký je postup? Setkal jste se někdo s případem, kdy subdominantní samec fyzicky zlikviduje dominantního nebo samici?

dubici

16.5.2012 17:26

Nemam dimidiochromise, mam pseudotropheuse, jak demasoni tak chewere a je to vse stejne. Bud jeden samec a nebo v lepsim pripade 5 a vice samcu, jinak dominantni vymlati ty subdominantni. Cetl jsem nekde, ze zvysena NO3 zvysuje agresivitu ryb, ale nemam to overene. Dulezite je take stavba kamenu (teritorii), aby ty kameny nebyly az tak blizko sebe, ktere kvul castemu hajeni teritirii svadeji samci souboje. Tady je i ten hlavni duvod, proc se doporucuji pokud mozno vetsi akvaria.

melanochromis
17.5.2012 13:17

Všechno, co napsal melanochromis má pravdivý základ a všechno to už jsem tu několikrát popisoval a doporučoval a hádal se tu o to se staviteli věrných jezerních biotopů. Doporučúji tedy znova to samé, co melanochromis s dovětkem, že pokud jde o individuálně nadměrně agresivního jedince (vyskytuje se to u mnoha druhů), tak pomůže pouze eho odstarnění. U samců s normální agresivitou zpravidla vyhovuje chov ve více jedincích (optimum cca 10 ks). Model jednoho samce částečně funguje také. Jeho velkou nevýhodou je úzká genetická výbava mláďat a to, že si samec často vybíjí energii na samicích namísto subdominantních samců. Osobně tento model doporučuji nebo praktikuji (praktikoval jsem) pouze u Cyphotilápií, kde nejsou samci nadměrně obtěžující směrem k samicím..

miroslav kraut
17.5.2012 13:19

Zapomněl jsem komentovat: zvýšená hodnota dusíkatých látek ve vodě vnitrodruhovou agresivitu zvyšuje zcela nesporně. Jev byl podrobně zkoumán a popsán třeba u piraň v přírodě i v akva a u cichlid platí podle mého názoru úplně stejně.

miroslav kraut
17.5.2012 13:33

Pro chov v akváriu informace č1 a č.2 plný souhlas. Malá poznámka, co jsem je viděl v přírodě tak to jsou samotáři většinu dne proplouvající při dně v šikmé poloze hlavou dolů a vyhlížející nějakou tu kořist. HD

hynek dařbujan
17.5.2012 18:48

Děkuji všem za informace. Chtěl jsem se ještě zeptat, na netu jsem zaznamenal informaci, že Dimidiochromis compressiceps Gold ztrácí u některých chovatelů zlatou barvu. Jaký na to máte názor?

dubici
17.5.2012 19:53

Jo není všechno zlato co se třpití.

miran
18.5.2012 9:50

Ja mam compresy gold pouze4 jsou 2roky stari 2samci 2samice jeden samec dominuje ale jsou mnohem min agresivnejsi nez mbuny jejich vnitrodruhova i vnejsi je minimalni.myslim ze je to zpusobeno prerybnenim nadrze a stim i spojena pravidelna a casta vymena vody .at se dari

tati

VLOŽIT ODPOVĚĎ