Labidochromis caeruleus yellow

Zdravím, myslíte že může být tento černoploutvák čistokrevný? Asi to není uplně normální zbarvení že? Nebo je to výsledek nějakého X tého křížení? Co myslíte? Popř. napadá vás s čím by mohl být říznutý? Díky

RS

9.7.2014 13:35

Ta fotka asi trochu zkresluje, předpokládám, že nemá modrou barvu na skřelích. Někteří moji starší samci mají taky tmavou kresbu na hlavě a vystupující pruhy. Jestli se to dá ovlivnit v dalších generacích výběrem samců co nejvíce žlutých nevím.

TV
9.7.2014 14:52

ne ne to opravdu zkresluje. Je to spíš taková černá s nádechem do stříbrna. Je to zhruba 1,5 roku stará ryba a začala se měnit do těchto barev už během svého růstu. Jako jediná... Né že by mně její barevnost vadila, naopak je takovým zpestřením mezi ostatníma, ale jde spíš o zvědavost.

RS
9.7.2014 19:56

Čistě citronová žlutá barva není známkou čistokrevnosti tohoto druhu. Tento druh vykazuje zcela běžně ruzné variezty zbarvení. Ojedinělost zbarvení této ryby je dána tím, že se zcela určitě jedná o nejdominantnějšího samce, který svou paletou barev dává jasně najevo svou nadřazenost.

hr:-)
10.7.2014 14:47

Tak to jsem rád, že to není žádnej zmeťourek a je to uplně normální. Ale šéfko tohoto druhu je tam jinej. Ještě o něco větší a uplně žlutej samec. Tohleto je řekl bych takovej zástupce :o)

RS
10.7.2014 20:22

Bude to způsobeno tím, že yellow jsou, řekl bych, už dost překřížené mezi sebou. Nevím zda nějací chovatelé vlastní chovné skupiny WF, zato ale vím, že tahle populární ryba je skoro v každé nádrži chovatelů malawi a to v generacích F186XYZŽ a tak se není čemu divit když se vyskytne taková věc. Výskyt těchto jednotlivých rozdílů v barevnosti yellow jsou v jezeře tuším rozdílné podle jednotlivých lokalit výskytu. Každopádně pruhatí samci s tmavými skřelemi jsou fešáci.

hr:-)

VLOŽIT ODPOVĚĎ