pri akej velkosti sa vyfarbujú
prosím vás u akej velkosti sa vyfarbujú ryby hongi sweden a saulosi?? ide rozpoznať že to je tento druh už ked su malé? nerád by som kupil od chovatela nejaku zmesku ako sa mi to ráz stalo.. dakujem :o)
jumbo
a kolko kusov týchto rýb do 250l 100x50x50 ??
30.1.2015 12:27
Jakou smesku? Vybarvuji se pouze samci, samice jsou takové hnědé. Vždycky musíš koupit dostatečný počet mladých a až dorostou tak se dobarvi. Pak můžeš dat nějaké pryč a nechat si vhodný počet. Nebo můžeš koupit už větší ryby, myslim že kolem 6-7cm už jsou poznat. Ale běžně se prodávají řekněme kolem 5cm, kde to poznáš jen u některých možná. Nikdo ti nikdy nezaruči, jaký je poměr samcu a samic u mladých ryb.
30.1.2015 19:07
Ano jde to rozpoznat už když jsou malé. Saulosi jsou buď žluté jako citron nebo oranžové jako pomeranč, podle druhu. Hongi jsou šedo hědo fialkoví a můžou mít proužeky. To je podle mě dost jasně rozpoznatelné, teda pro člověka, který není barvoslepý.
31.1.2015 10:13
To som potreboval diky hr....a prosim ta nevies aky pocet by som ich mohol dat do 250l? raz som sa tu pytal a napisali ze mozu byt spolu....
31.1.2015 11:17
Že se jedná o saulosky to poznat bude určite, kupoval jsem 3cm všechny krásně oranžové, VGregr měl na mysli že nepůjde u mladých rozeznat pohlaví.. Mám půlroční teprve se začíná projevovat že samci jsou větší a jdou už lehce do modra. S těmi hongi se to zamala nejspíš taky nepozná.. Do 250 l bych si já osobně koupil při kvalitní filtraci tak 12 hongi a 14 saulosek s tím že až povyrostou a bude poznat co je co zredukovat počty. Na jaký výsledný počet záleží podle filtrace, dekorace, parametrech vody atd. ale vzhledem k čistému objemu cca 200 litrů vody bych to viděl na max. 20 rybek. Skoro si myslím že líp by se v takové nádrži citila jednodruhovka Saulosi takových 18 rybek půl na půl ale je mi jasné že člověk se tam snaží nacpat co se dá :)))
31.1.2015 17:47
tak vieš nech tam je živo :o)) nech je na čo pozerať :o))) máte niekto aj rostlinky u malawi??? nejaké by som možno použil ale neviem aké..
Rostliny anubias bateri nanna. Navazují se na kámen. Nemají rády když se sázý do písku.
2.2.2015 12:25
jaj a nejaké do piesku??? lebo nemam v kamenoch zas tak velké otvory na rostlinku ...
2.2.2015 12:28
a prosím vas čo robíte ked vam začínaju riasť riase? dakujem
2.2.2015 14:20
Rostlina se nedává do děr v kamenech, ale prichytne se např. rybarskym vlascem ke kamenu. Po čase priroste a vlasec můžeš odstrihnout. A co se týká ras, tak to je věštění z křišťálové koule. Někdo mě asi bude kamenovat, ale doporucim ti dát do nádrže několik ancistrusu, kteří nádrž perfektně vyčisti za par dnů. Ale neni rasa jako řasa, třeba sinice žrát nebudou, jsou jedovaté a značky nějaký závažný problém v akváriu.
3.2.2015 13:10
Nechci vás příliš rušit v debatě, jen mne zaujalo, že se nemohou anubiasy dávat do otvorů v kamenech. Zajímalo by mne proč. Mám to tak mnoho let a rostliny výborně prospívají, ale berte to opravdu jen jako krátkou glosu, je mi opravdu jedno, jak si to kdo v nádrži udělá.
3.2.2015 13:46
1. jumbo se ptá jaké rostliny 2. hr odpovídá 3. jumbovi snad uniká to, že hr píše o navazování nebo za to může jazyková bariéra. 4. VGregr se vyjádřil ne zcela zprávně, ale pomhl jumbovi vyřešit problém. I já si dovolím drobnou glosu: Ten kdo nemá zastrkané anubiasy ve vápencových kamenech, to dělá špatně, protože jedině tak je to správně.
4.2.2015 10:45
Odpověď č.8 -Jumbo nemá dost velké díry v kamenech pro rostlinky. Pak tedy jedině saturna ke kameni. Vše zodpovězeno ne? :))) Já mám vápenec s anubiasy zastrkanými do děr, u kořínků ve vatě hnojivová kulička. Zatím prosperují. A mezi kameny kvetináček s valisnerií tu ale stíhají tlamky užírat.
8.2.2015 13:43
prosím vas je lepší vzduchovať cez čerpaciu hlavicu alebo cez kompresorek a kamienok ? alebo je to uplne jedno ?
8.2.2015 14:22
Vzduchovat nemusíš vůbec, stačí dát filtr tak aby věřil hladinu.
8.2.2015 17:30
To co píše VGregr, platí pouze u akvárií, které mají dostatečný prostor nad hladinou a také nejsou příliš zadeklovaná krytem a podobně. Proudění vody samo o sobě nic neokysličí. Je potřeba, aby se hladina v pohybu dostávala do kontaktu s atmosferickým vzduchem a rovněž nežádoucí plyny uvolňující se nad hladinu, aby měly kam unikat. Vzduchování bublinami je pouze ciklus zajišťující přísun vzduchu pod krycí skla nebo kryty do prostoru nad hladinu, kde bubliny prasknou a uvolní se vzduch v nich a chemickým procesem se teprve něco okysličí. Také tímto způsobem vytěsňuje dopravený vzduch nežádoucí plyny uvolňující se pod sklo nebo kryt. Tak že jestli vzduchovat bublinama nebo jen čeřit hladinu si musíš odpovědět podle toho jak to máš nad nádrží vyřešené a jestli kompresor nebo difuzor na čerp.hlavě je uplně fuk.
8.2.2015 17:39
No teraz mam vzduchovani z cerpacej hlavice a mam to polozene hore nad sklom ale pod krytom snad to nevadi
8.2.2015 17:47
Předpokládám, že má kryt nějaké vyřezané vstupy pro kabely od techniky. Hadičku bych nasadil delší, aby spolu s kabely čouhala kousek ven z krytu a bude to ideální pro nasávání vzduchu.
8.2.2015 17:53
Ještě dodám že některá čerpadla, když mají na difuzoru delší hadičku, tak neutáhnou vzduch a tak nebublají. Jestliže není kryt nejak extra utěsněnej, tak stačí i umístění sání pro difuzor v krytu. Nedostatek okysličení vody měří nejlépe ryby sami.
No mam tam 2 diery na kable a je to u toho tak by to malo byt ok... a este sa chcem spytat ze ako to mam nastavit to vzduchovani... neviem ci to nemam nahodou moc .. :-)
8.2.2015 18:19
Jestli bublá difuzor velké bubliny nebo malé je jedno. Každá bublina vystoupe k hladině, tam praskne a dopraví tak vzduch nad hladinu. Malé bubliny cestují v proudu vodního sloupce déle než ty větší, které cestují rychleji k hladině. U drobných bublin může potom vznikat jakýsi nežádoucí efekt pro oko, že voda je plná drobných bublinek a vypadá jako by byla kalná. Potom je tu také hluk. Velké bubliny bublají jako splav na potoku. Ty malé zase syčí, jako když stříká zahradní hadice. Nastav si to tak, aby se bubliny líbily na oko a byly přijatelné pro ucho. :-)