ryba u dna a v rohu

PROSÍM O RADU MÁM TLAMOVCE A UŽ ASI MĚSÍC JSOU POŘÁD NA JEDNÝ STRANĚ AKVARIA A LEŽÍ U DNA NEZNÁ NĚKDO PŘÍČINU?

CHLE

ryba u dna a v rohu
31.1.2010 10:01

Jak je akvarium dlouho v provozu a jak mas ty ryby uz dlouho? Vidim, ze mas v akva hodne dreva, drevo snizuje pH - jake mas pH vody? Tam by mohl byt problem. Dalsi problem by mohl byt v tom, jestli je nejaka ryba nehoni a nestresuje. Jake tam mas vlastne druhy a pocty ryb? Mimo jine mas na dne uplne nevhodny sterk. Tlamovci potrebuji jemna zrnicka pisku ke traveni. Pisek by mel byt ricni bez ostrych hran o velikosti zrnek kolem 1 mm a ve vrstve max do 3 cm. Jinak ryby vypadaji zdrave a zerou? Kazdopadne zmer pH vody, protoze tam to nevidim dobre.

A+I
1.2.2010 12:48

Možná, že se vám to akva líbí, ale pro tlamovce je to zařízené špatně :-), chyby přesně jak píší A+I. Možná také málo ryb, malé proudění vody a mnoho světla - ale to jen odhaduji. Zdravím.

miroslav kraut
28.2.2010 13:43

Ještě jak je to dlouho v provozu,je zaběhlý filtr? Změř nitráty NO2 a NO3. No2 je dost jedovatý.

Pavel 86
28.2.2010 20:03

Jak je to akva veliké a kolik je tam ryb? Ty kořeny opravdu budou nejspíše snižovat pH a okyselovat vodu. Máš to zařízené podle fota spíše na Amazonku,než na Afriku.

memeo

VLOŽIT ODPOVĚĎ