Sera phosvec-likvidace řas.
Máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem proti řasám ? Děkuji za odpovědi.
Staňa
Zkušenosti s tímto přípravkem sice nemám, ale pokud jde o likvidaci řas, tak první věc je přehodnotit celé akvárium (osvětlení, filtrace, voda,...) a zkusit nápravu přirozenou cestou. Kdyby to nepomohlo, tak bych teprve použil chemii. Ale ta stejně není všemohoucí a pokud bude akva stále špatně fungovat tak se dříve nebo později znovu vytvoří..
8.12.2011 20:53
řasa je značka špatně fungujícího akvaria? aha
8.12.2011 21:43
LUBENEK: V případě že je v akváriu nežádoucí a chce jí někdo likvidovat, tak chemie je poslední možnost. Řasa ale podle mě je vždy špatně fungujícím akváriem. Řasy jsou většinou kvůli moc osvětlenému akváriu, nedostatku rostlin (případ většiny tlamovcových akvárií), příliš silné filtraci atd. Malawi a Tanganiky se toto většinou netýká ptž tam nemá většinou co živiny čerpat (málo rostlin), akvária jsou často přerybněná s výkonným filtrem - řasa je tam jistá (pokud ji něco nespásá). Jen jsem tím chtěl naznačit že když chce někdo likvidovat řasu, chemie je ta poslední cesta ptž se řasa časem stejně vytvoří znova pokud se nezmění daný problém v akváriu. Máte lepší radu? Sem s ní...
9.12.2011 8:27
Pánové vždyť vy ani nevíte, jaké to aqo Staňa má. V případě že se jedná o Africký biotop s nedostatkem rostlin , tak dost dobře nechápu, když nějaký majitel chce takovouto nádrž jako sterilní zkumavku.V nádržích bez rostlin zastává řasa jejich přirozenou náhradu, jak produkcí kyslíku(přes den), odbourávání živin z vody a v případě býložravých ryb i poměrnou část jejich přirozené stravy.Nechápu tedy proč s ní neustále někdo v takovýchto nádržích bojuje. Zcela jiný případ je bujení řas u rostlinných nádrží.Tam je to tak, jak píše fajanek. Staňo zamysli se nad tím jaké to máš vlastně aqo a co od něho očekáváš.Jestli rostliny, tak budeš muset nastudovat věci které jsou alfou a omegou toho, aby takováto nádrž správně šlapala- viz fajenek odpověď č.1. Jestli máš Afriku a to bez býložravých ryb a toužíš z nějakého důvodu po aqu bez řas, budeš muset pro nejpřirozenější odbourávání sáhnout po kvalitní výkonné UV lampě.Jinak je to marný boj s chemií-viz fajenek odpověď č.3 No a poslední případ holá nádrž, nebo sem tam rostlina a osádka převážně býložravá. Za mě osobně, nech tu řasu tak a čisti pouze pohledové skla v aqu. Ať se daří.
9.12.2011 11:28
Pozadí, kameny a skla jde postřikat Acidonem po troškách rozprašovačem jak je od okeny. Pozor snižuje Ph ale kdo má tvrdou vodu tak nemá žádné starosti, stačí při udržbě vyměny vody 3x šplichnout na postižené místo a zpět napustit vodu. Sůl nebo solný roztok je taky dobrý ale nezbaví skla vodního kamenu a bílého povlaku. Problem je s věcma od poloviny nádrže dolů kde je to pořád pod vodou, :-) mám to zarostli rostlinama tak je míň světla a je to přirozeny. Ty algicidy jsou nepoužitelné v nádržích s hodně rybama.
9.12.2011 11:37
Jo a fosfát u tlamovců s vylkýma výměnama vody, vůbec neřeš.