pokus se změnami teplot
Jak už jsem se s některými bavil na chatu. Že změny teplot dokáží dělat divy.. Můj 3 měsíční pokus-výsledek(tyto teploty nejsou rybám nebezpečné)-ryby které byly sledovány byly labeotropheus trewavasae-rosa Takže při teplotě cca 24-25 stupnu který trval nějaký měsíc ryby byly sice vybarvené ale dá se říci že takové mrzuté a líné. Při teplotě 28-29 stupnu byla změna hlavně u samce který se chtěl strašně množit s hlavní samicí. A útočil na všechny, ale více než při normální teplotě(26 stupnu). Ale to by nebylo nenormální kdyby hlavní samice nezačala útočit také na všechny ale né na samce.(samec si jí namlouvá ale není na ní agresivní) Test byl sice na pokus zda samice tímto způsobem může poprvé nosit ale i tak jsem se dozvěděl něco nového. Co Vy na to?
tlamík
a trewasky mají cca 8-9cm
6.3.2009 18:09
jen jestli se ti s vyssi teplotou nezvedly taky hodnoty NO a NH. To jsou pak vsechny ryby daleko agresivnejsi a je jedno jaka je teplota. Jen ve vyssi teplote probihaji vsechny hnilobne a ostatni skodlive procesy daleko rychleji a voda se rychleji kazi...
6.3.2009 18:17
Ale udivuje mě že neůtočil na tu hlavní samici...
6.3.2009 20:30
Noveho??? To je prece vseobecne znama stara vec, ze zvysenim teploty se zvysuje agresivita ryb!! A taky se zrychluje jejich metabolismus, takze rychleji ziji a driv umiraji.