Tropheus krmení

dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli můžu tropheusům dávat artémii nebo stačí klasika sera flora+cyklop!? díky

roman pernický

16.5.2014 20:04

Ahoj Romane, Odpověděl sis přímo ve své otázce, ale abych to trochu rozvedl, tak.... Krmení artemkou nebo cyklopem je žádouci hlavně u potěru. U živého nebo mraženého krmení v kombinaci se suchým vločkovým, jsou jejich růstové cikly rapidně rychlejší. Mladé ryby narostou i na kvalitním suchém, ale kdyby si udělal pokus a oddělil dvě stejně staré skupiny potěru stejného druhu ryb, tak ty krmené artemkou a cyklopem budou jen rychleji odrostlé, ale za nějakej pátek po dosažení určité velikosti, kdy se růst spomalí, se obě skupiny rozdílně rozkrmené dorostou. Druhá strana mince je taková že někdo tvrdí že ryby přikrmované živým nebo mraženým se lépe plní jikrami. Osobně jsem to u tropheusů nijak nezaregistroval v rozdílu při krmení pouze sera florou. Jednoduše řešeno stačí kvalitní suché krmivo. Sera flora je podle mě dostatečně kvalitní.

hr:-)
17.5.2014 2:05

Me dospele tropheusy nezerou cyclop. Je to pro ne male. Nekdy jim dam kryl nebo Mysis pro spestreni. Jinak jsem take na flore a mam hodne dobre zkusenosti s Hikari cichlid excell sinking, ktere namacim s vodou a vitaminy od JBL. Zdravim

melanochromis
17.5.2014 8:15

Kryl a mysis není zrovna vhodné krmivo pro tropheusy. V přírodě se s takovouto potravou nesetkávají. Základ by mělo tvořit krmivo s posílenou zelenou složkou. např. Sera flora. Z živočišné potravy přidáváme v malých dávkách buchanky, perloočky a larvy komárů a pakomárů. HD

Hynek Dařbujan
17.5.2014 8:58

Znáte jiná krmiva než Sera Flora??? :-( Ty budeš Romane také kadet.Chováš ryby a nevíš čím se živí??? Hezký den.

pietro
17.5.2014 9:29

Pro Petra: Jsem na flore, protoze sem dostal pul kyble a musim to rozkrmit. Jinak pouzivam Tropical spirulina super forte a tim krmim tak dvakrat do tydne. Jinak Flora se vyplati, jak po ekonimicke tak kvalitni strance. Jinak asi nejlepsi vlockove krmivo jsem mel od OSI, ale je hodne drahe. Pro HD: Jinak pokud se nemylim, tak mnoho vyrobcu pridavaji zrovna krill do krmiv pro bylozrave ryby. Nevim jestli larvy pakomaru jsou v anglictine bloodworm, tak jestli ano, tak to je bez komentare.

melanochromis
17.5.2014 11:25

Pietro prosil bych bez urážek!!!! děkuji nebo už se tady nemůže člověk ani na nic zeptat!? krmím florou a cyklopem,plus o.s.i.spirulina a vividcolor, a artemku jsem chtěl jen navíc,tak sorry

roman pernický
17.5.2014 18:15

Nevím zdali slovo kadet je urážka :-).Pokud ano se hluboce omlouvám. Ekonomické důvody,to neberu :-).Ale respektuji tvůj názor.

pietro
17.5.2014 18:35

Pietro,kadet je začátečník a já se za něj považuju i po 3 letech a považovat se pořád budu i nadále! :-) jinak na artémii jsi mi nic moc neodpověděl tak nevím! :-( nebo vím?

roman pernický
17.5.2014 18:59

Někteří chovatelé mraženou dospělou artémií krmí, a říkají, že se jim po ní ryby lépe třou a jsou vitálnější. Musí se s ní ale krmit po malých dávkách a ryby na ní postupně zvykat. má zkušenost je taková, že jsem s ní před časem krmil tak 2x-3x do týdne, postupně jsem to ale opustil, nevšiml jsem si žádných zásadních změn a přeci jen, je třeba přiznat, že je to pro ryby poměrně rizikové krmení. U petrochromisů s ním mám vyloženě negativní zkušenost. Občas tedy u masew vypláchnu malý zbytek ze sítka, co zbyde po frontozách. To je všechno. si to sám vyzkoušej a uvidíš:-) btw-kdysi sem přísahal i na plankton mražený nebo živý, tak ten jsem opustil taky, nemám čas na něj jezdit:-) občas ale nakrmím vylíhlou artémkou, jen tak, aby si ryby chvilku něco živého zalapaly.

Martin_Parizek
17.5.2014 21:27

Nevím, zdali bych ti odpověděl správně, respektive fundovaně já tyto klabonosé ryby nechovám a chovat nikdy nebudu ale znám jejich anatomii a fyziologii snad bych mohl poradit. Jsou chovatelé, které dospělou artemkou krmí jak často to je inviduální. Určitě jednou za čas můžeš tuto variantu potravy rybám nabídnout. Když to vezmu do hloubky problémů jsou to ryby v potravním spektru celkem nenáročné a vzhledem k jejich nárokům si vystačí s řasovou a drobnou živočišnou potravou. Je mi jasné, že v akváriu není možné tyto ryby krmit přirozeně a proto je nutné hledat adekvátní náhrady v různých komerčních výrobcích popřípadě si pomoci jinak.Což u mnohých chovatelů je problém.jelikož ne každý má možnost obstarat přirozenou potravu.Jestliže dodržíš určitá pravidla,které jsou tu snad milionkrát popsána a nebudeš si hrát na experimentátora můžeš s touto potravou občas nakrmit.nevidím v tom žádný vážný problém. Hlubší rozbor asi nebude nutný.:-) přeji úspěšný a hlavně zdravý chov.

pietro
17.5.2014 21:33

pieto ty jsi dacan!!! :-) děkuji :-)

roman pernický
17.5.2014 21:33

pietro mělo být

roman pernický
18.5.2014 9:33

k 10, souhlas HD

Hynek Dařbujan
18.5.2014 11:52

Zdravím. Nechcem zakladať zbytočne nové vlákno a vidím tu nejakých účastníkov zájazdu, tak využijem príležitosť. Bol som pred nedávnom u začínajúceho chovateľa, ktorý má v 450 l. nádrži iba jednodruhovku Ilangi o počte 30 ks +- vo veľkosti 5-6 cm. Všimol som si na 3-4 rybách v oblasti ukončenia prsných plutiev niečo čo by ozaj laicky prirovnané mohlo pripomínať biele praskliny 1-2 mm veľké na inak priesvitnej plutve. Pre lepšie prirovnanie si pomôžem názorný príkladom: zohneš plexisklo,či priesvitnú umelú hmotu a v jeho vnútornej štruktúre vzniknú biele praskliny. Netvrdím, že sa jedná o dokonalí opis problému, ale tak nejak to vnímam ja. Tiež mi je jasné, že bez detailnej fotky je to streľba od pása. Žiadal som o detajnejšie foto, ale jeho možnosti sú skôr nemožnosti... Poradil som si s tým nasledovne: vylúčil som bakteriálny rozpad plutiev /plutvy nie su roztrapkané, na ich koncoch, lúčoch nie sú žiadne zhluky pripomíňajúce belavé menšie útvary a navyše tento stav pretrváva už niekoľko dní ak nie pár týždňov/. Plutvy nie sú okúsané od iných rýb /majú celistvý tvar - nepoškodený okraj/ a už vôbec na nich nie sú nejaké povlaky či nebodaj chumáče pripomíňajúce pleseň. Nakoľko nedisponujem labákom, tak toľko moje pozorovania voľným okom. Už som to chcel vzdať a tak som mu vravel nech pomeria hodnoty vody a prejavil sa syndróm začínajúceho akvaristu s hodnotami NO2 0,1 mg/l. Pri odchode som si všimol, že ryby sa otierali o dekoráciu a pieščité dno v nádrži. A tak som nejak vydedukoval, že sa môže jednať o mechanické poškodenie pri ktorom dochádza pri otieraní rýb. Ešte ma napadajú nejaké možnosti ako nejaká reakcia povrchu tela, kože v tomto prípade prsných plutiev na nevhodný chemizmus vody, ktorému sú ryby dlhodobo vystavené. Možno ešte nejaký nedostatok vitamínu, či zložky v potrave /ryby sú však kŕmené NLS,Sera,cyklop,O.S.I/, ale to sú skôr už špekulácie. Čo vy na to?

Marin

VLOŽIT ODPOVĚĎ