kiwi - krmení
Odborníci, máte někdo zkušenosti s občasným předhozením kousku kiwi (ovoce, ne pták) mbunám?? Zkusil jsem, nadšeně se něj vrhli (Ps. Acei Ngara, Lab. Y.)ale nevím jestli nemůže být nějaká komplikace při dlouhodobějším občasném podání....omlouvám se za možná idiotský dotaz:) ale nenašel jsem ve fóru
St.
Já bych neexperimentovala a držela se osvědčených druhů krmiv. Nikde jsem nezaregistovala, že by někdo krmil mbuny ovocem, v jezeře také není jejich přirozenou potravou tak proč to zkoušet.
11.1.2012 18:11
Je pravda,že se píše možnost krmení salátem,okurkou kopřivou atd.Taky jsem dával salát,kopřivu a už to nedělám.Všechny složky jsou v kvalitním krmivu obsaženy.Dávám pouze cuketu a to hlavně pro Gibouše,ale dají si i Tlamovci.
11.1.2012 22:31
Nj, ony ale v Malawi jezeře nerostou ani okurky a salát, ryby se určitě obejdou ale nějaký ten experiment občas neuškodí...jako že třeba spadne kus ovoce černouškům do jezera a ryby ho sežerou:-)
11.1.2012 23:55
no tak jim to kiwi davej a kontroluj, jestli nedostaly koprivku:-) uprimne,kasli na to a drz se osvedcenych krmiv a postupu a rybam se bude urcite darit lepe.Vlastne jsem si uvedomil, ze pri dlouhodobem uzivani kiwi jsem mel jednou taky komplikace - alergie
17.1.2012 13:44
Hruška jim taky chutná...
17.1.2012 14:07
Pro St. moji psi také sem tam žerou padané ovoce na zahradě, nebo chodí očesávat bezostný maliník, ale mají po tom sračku jako byč. Proč vám to tu píšu si odvoďte sám. Vašim rybám přeju dobré zažívání a silné trávící ustrojí.
St. Netuším zdali jsi někdy viděl v přírodě jak se ryby krmí a čím se krmí? Ovoce rozhodně v jídelníčku nemají!!!. I když lze rybu na určité druhy ovoce ulovit. To ale neplatí u Afrických Cichlid o kterých je zde diskuze. Já mám rád také hrušku, švestku,třešni,trnky,špendlíky,ringle,blumy ale v tekutém stavu několikrát destilovaném zhruba na úroveň 52%. Ještě někdo další krmí ryby takovým nesmyslem a je ochoten se podělit o nevšední zážitek???
17.1.2012 14:10
Jestli jseš z nějakého většího města, tak nás čeká ještě dlouhá cesta. V supermarketech mají docela hodně rozsáhlý sortiment v oddělení ovoce-zelenina ;-)
17.1.2012 14:11
Patřilo dopvědi č.5 ;-)
17.1.2012 14:38
Ono jde hlavně o to,jak už jsem v jiném vlákně psal,že Malawky zbaští vše,co jim do akva hodíš.Podle mě je to prostě zakodovaný nedostatek potravy,tak když něco je,šup s tím do břucha.Jak se ale říká,Špatný to není,ale špatně z toho bejt může.Příjde mě,že máš ryby za pokusná zvířata.
17.1.2012 18:18
myslím že vzplály zbytečné emoce ne nezáludně myšlený dotaz jestli když zeleninu vpoho (viz. spousta příspěvků v jiných vláknech) tak proč ne občas mizivý kousek ovoce...rád bych věřil tomu že ryby expertů které můj dotaz rozčílil mají k dispo výhradně původní potravu Malawi jezera (řasy) a že ničím umělým, vyrobeným (třeba sera vločkama :)) nepřikrmujete ..rady od odborníků kteří si myslí že býložravá mbuna má stejné zažívací ústrojí jako pes (hr) mají fakt pro ostatní velikou cenu
17.1.2012 18:37
Nesouhlasím s pietrem !!! Destilace musí proběhnout na optimálních 55%, praxe a léta dřiny (mého bratra) a ochutnávek :-))). St, to co píšeš je hovadina a musí Ti to být snad jasný, né ? Umělá krmiva jsou vyrobena na základě..., no nebudu Ti to vysvětlovat, je vidět že nemáš co dělat, tak vymýšlíš hlouposti :-). Zachrání Tě jedině, že to byl fór :-).
17.1.2012 18:42
St.Koukám jako blázen.Další kdo příjde s dotazem a když se mu řekne,že je to blbost,začne kolem sebe kopat.Dávej jim co chceš a pokud nechceš vědět,zda je to dobré,tak se neptej.
17.1.2012 18:52
já si myslím , že ovoce má podstatně vyšší poměr cukru , než-li list kopřivy a z toho usuzuji, že by to mohlo mít nepříznivý vliv na organismus. ( ode mne to sedí , když krmím trofíky steakama )
17.1.2012 20:05
k odpovědi č.3 a co když tam spadne místo ovoce ten černoušek?
17.1.2012 21:47
co dodat: sarka.x, vaku70, karapoc a karpek . moc díky za názory....ostatním odborníkům přeji aspoň trochu tolerance v novém roce:)
17.1.2012 22:38
St, sám si si trochu myslel, že je to idiotský dotaz. Já jsem Ti taktně naznačil, že tomu tak opravdu je :-). Nechápu proč si mi také nepoděkoval :-). Je dobré, že jsi rovnou upřesnil, že jde o ovoce, jinak by Ti tu všichni vyčítali, že krmíš mbuny ptákama a neměl bys komu děkovat :-). Do nového roku Ti přeji méně idiotských dotazů :-).
18.1.2012 8:07
Pro JS nechapu s kým tu diskutuješ jsi prostě netolerantní a basta. :-)))) Vy ostatní zučastnění a nejmenovaní v děkovačce od St. , se nesmějte, jste totiž netolerantní úplně stejně. Pro St. omlouvám se vám i za ostatní netolerantní odborníky, kteří usuzovali, stejnně jako já, že malawská mbuna má stejné travící ústrojí jako moji psi, zřejmě asi proto že pes také umí plavat a sem tam se napase trávy. Buďte k nám nevzdělancům prosím tolerantní děkuji.
18.1.2012 10:17
Hr :-)
Zdravím, tohle (viz. dole) jsem našel o kiwi na wikipedii a je to samozřejmě vztaženo na lidský organismus, o přínosech nebo negativech pro ten rybí tam není ani zmínka. Nemám s tím zkušenost, ikdyž jednou jsem kousek ovoce také zkusil, ale ani se toho netkly, takže pro velký úspěch sem se na to vys...upustil od toho. Rozdíl mezi vločkovým krmivem a kiwim, jak jste se tázal je především v tom, že tato krmiva nerostou na stromě a jsou pro tento účel specielně vyvíjena a neustále zdokonalována a to i díky zpětné vazbě od akvaristů, alespon u těch kvalitnějších značek tomu tak bývá. Ono jde o to, aby Vám tyhle pokusy tolerovaly hlavně ryby, protože o ty jde až v první řadě. Nejvíce jich totiž padne za obět lidské hlouposti. Takže prosím budte opatrný, díky. --------------------------------------------------------------- Jen málokteré ovoce obsahuje tolik vitamínu C jako kiwi. Obsahem až 1 miligram vitamínu C v 1 gramu kiwi pokrývá konzumace jednoho kusu kiwi příjem denní dávky. Díky vitamínu C, i v kombinaci s hořčíkem, podporuje kiwi látkovou výměnu, zpevňuje cévy a žíly, posiluje imunitní systém a zlepšuje vidění. Je známo, že vitamín C je důležitý antioxidant, který pomáhá zvládat stresy, zvyšuje schopnost soustředit se a podporuje tvorbu hormonů pro dobrou náladu. Dále konzumace kiwi přispívá ke zdravé funkci srdce a svalů, k růstu kostí, pomáhá při krvácení z dásní, parodontóze. Hlavně v zimních měsících je kiwi výbornou prevencí chřipek, nachlazení a rýmy. Je to i významný zdroj energie pro sportovce, kterým také pomůže například při namožení vaziv nebo podvrtnutém kotníku, protože díky vysokému obsahu vitaminu C zpevňuje vaziva. Obsah draslíku je mírně nižší než u banánu. Kiwi také obsahuje vitamín E s rovněž mimo jiné antioxidačními účinky. Je také bohaté na některé bílkoviny, které se používají ke změkčování masa. Ty jsou ale pro některé lidi alergenem.
18.1.2012 14:07
bezva, díky za podrobnou odpověď...fakt mi nešlo o to sypat do akva ovoce po kilech, jen mě zajímalo jestli občas někdo dá rybám malý kousek ovoce podobně jako mnozí jiní okurku atd....dával jsem kousek ovoce dětem u akva, ryby se jako vždycky hladově tvářily (krmím pravidelně a přiměřeně, v akva roste zelená řasa a je tam i pár kytek...takže zádný extrémní hlad),asociace zelenina-ovoce a zkusil jsme teda kousek dát rybkám, ovoce pěkně kleslo ke dnu a ryby se na něj nadšeně vrhly...proto jsem se zeptal tady ve fóru na zkušenost ostatních, ostatně proto tady snad fórum je...ještě jednou díky za všechny korektní reakce a ať to některým není líto :) tak díky i za ty ostatní informace o zažívání psů a pálení destilátů...PS: hruška taky neplavala
18.1.2012 15:25
St: Pouze doplním. Hloupý dotaz hloupá odpověď. Z vaši strany to beru spíš jako pokus o žert. Zdali máte zájem o ryby, které se doopravdy krmí plody stromů a keřů můžete se přeorientovat na Amazonii. Zdar.