Mražené krmení pro tropheuse

Můžete mi prosím napsat váš názor na mražené krmení pro býložravé ryby (např.tropheus) čím mohu krmit ale spíš, jakému krmení se mám vyloženě vyvarovat. A jak často mohu krmit mraženým. Děkuji.

lombardak

3.5.2011 15:59

Rozhodně se vyhni nitěnkám, patentkám, nebo třeba hovězímu srdci(i to někdo rybám dává). Krmit mraženým cyklopem můžeš prakticky každý den jedno krmení, s tím že bych jeden den v týdnu úplně vynechal.

supina
3.5.2011 16:13

Cyclops je dobre mrazene krmivo, ale ne na kazdodenni pouziti.Trikrat az ctyrikrat do tydne je pro mne maximum. Spise davam prednost vlockovym krmivum a sem tam i granule. Nejhorsi krmivo pro BC je bloodworm.

melanochromis
3.5.2011 16:23

Krmím mraženym planktonem (cyklop, dafnie, koretra-prostě co v rybníku nachytám:-) prakticky denně, vynechávám příležitostně dle nálady. prcky dokonce 2x denně, množství přiměřené. dále viz šupina. Osobně mám se zde zmíněnými granulemi spíše negativní zkušenosti. V ješte v nedávné minulosti jsem příležitostně krmil i mraženou artémkou, v zásadě se nic nestalo, ale jsem se rozhodl:-), že to asi nebude ono.

Martin_Parizek
3.5.2011 16:43

Ja jsem tedy nikdy nemel problem s granulemi. Velikost 1mm od NLS a New Era jsem nezaznamenal zadny problem. Poter take krmim s zivym pro rychly rust, ale nezda se mi opravdu vhodne krmit kravu masem.tot muj nazor.

melanochromis
3.5.2011 16:53

pro melanochromise-a co si myslíte, že tvoří převážnou většinu bohatě zastoupené bílkovinné složky ve vločkových/granulovaných krmivech, byť s označením flora atd?:-)) granule ok, každý to může mít jinak.

Martin_Parizek
3.5.2011 17:19

Pro mne za mne je krmte i hovezim. Mne je to uplne fuk, ale myslim, ze je rozdil mit ve vlockach smes vseho druhu nez ciste (maso). Take nekdy krmim s zivym, ale urcite ne v takovem intervalu. Pro tropheuse bych s Vasim jidelnickem neriskoval.

melanochromis
3.5.2011 18:07

pro melanochromise: kde prosím píšu, že je často krmím živým? :-)) btw-hovězí bych jim fakt nedal:-)

Martin_Parizek
3.5.2011 18:47

Vase odpoved c.3

melanochromis
3.5.2011 18:52

ale tam psal že krmí jen příležitostně krmí žívým

karpek
3.5.2011 19:02

No já myslím, že o živým krmení nepsal vůbec:-)

supina nepřihlášen
3.5.2011 19:09

Martin Parizek : Krmím mraženym planktonem (cyklop, dafnie, koretra-prostě co v rybníku nachytám:-) prakticky denně, vynechávám příležitostně dle nálady. prcky dokonce 2x denně, množství přiměřené. V cestine to znamena, ze krmi s tim pomalu kazdy den a vynechava jen obcas tedy dle nalady. Karpek ja myslim, ze ty si v cizine a ja doma, jinak jsem s tebe jelen. Sice ziji uz delsi dobu mimo uzemi CR, ale snad se cestina nezmenila, alespon tedy doufam.

melanochromis
3.5.2011 19:28

uvědomte si že dafnii či jiný zooplankton nemá s živočišnou bílkovinou moc společného a jehoš strevní výplní v těle tvoří phytoplankton čož jsou zástupci rostinných či živočišných buněk ve vodě. Tím chci naznačit že perlooška , buchanka či viřník nemůžou nijak bíložravci ublížit co se týče trávení.

Dvořák
3.5.2011 21:09

ach jo, jak se mají domluvit světové velmoci, když se nedomluvím já s melanochromisem?:-)) dobře, za tím smajlíkem měla být jestě jedna závorka, plankton si chytám sám, chtěl sem popsat jeho nejčastější složení, vit text v závorce, že sem se na to nevyprd. Plankton si po nachytání mrazím a krmím s tím mraženým prakticky denně. Jak to snad z textu vyplynulo, když píšu, že krmím mraženým planktonem a živý v tom sdělení vůbec nezmiňuji. Ano,i živým planktonem také krmím, ale podstatně méně často, fakt u rybníka nejsem každý den, o tom jsem ale v tom příspěvku vubec nepsal. Snad jsem to vysvětlil dost srozumitelně:-)

Martin_Parizek
3.5.2011 21:20

Ublížit při nějakém extra překrmení může, zvlástě perloočky (Dafnie) mají velikou chitinovou schránku, která v dlouhém trávícím traktu může pusobit problémy. Buchanky (cyklop) jsou podstatně lepe stravitelnejší, jejich schránka není tak vyvinutá. Jsou to korýši, jejich bílkovina je podobná např bílkovině příbuzné krevety, jen jí tam je o něco méně:-)) Koneckoncu, Tropheusové se mají krmit s rozumem, trávící problémy se u nich bežně projevují i pří překrmení nějakým super vločkovým krmením.....takže asi tak.

Martin_Parizek
4.5.2011 0:32

Ja s vami souhlasim, ze s prekrmovanim jakymkoliv krmivem muzou nastatat fatalni nasledky,to Vam neberu. Jestli je to zive nebo mrazene v tom nevidim zadny rozdil, ale kdyz vam to jde bez zadne uhony ryb (tedy zminovane tropheusy), tak je vse v poradku a ja se Vam omlouvam.

melanochromis
4.5.2011 22:14

pro melanochromise-já tedy mražené považuji za o něco bezpečnější:-)) v pohodě,omluva přijata:-), jako zkušenosti mám s tim docela dobrý. Nicméně netvrdim, že sem v průběhu své chovatelské kariéry nějaký ryby nepohřbil:-))

Martin_Parizek
5.5.2011 7:34

Vyvarujte se nítěnkám a všemu s čím se v přírodě nesetkají. Jinak není problém tyto ryby přikrmovat mraženým krmivem denně. Krmíme opatrně a v malých dávkách. Před krmením mraženým podáváme Seru floru. Není dobré aby živočišné krmivo přišlo u Tropheusů etc. do prázdného střeva. HD

Hynek Dařbujan
5.5.2011 8:29

Ne že bych to nevěděl,ale mohl byste hynku Vy sám vysvětlit, proč není dobré aby živočišné krmivo přišlo u Tropheusů etc. do prázdného střeva? Děkuji.

MUDr. Chocholoušek
5.5.2011 8:47

Tzv.Dr.Chocholoušek Myslím, že je zbytečné zatěžovat Vás pojmy jako je vláknina, balast či peristaltika střeva, když nechápete základní pravidlo krmit ryby často a málo. HD

Hynek Dařbujan
5.5.2011 10:37

Tzv.Hynek Dařbujan To pravidlo krmit ryby často a málo chápu, ale na to musí mít člověk cit, rozum a taky možnost to tak provozovat. Jelikož vím co jsou pojmy jako je vláknina, balast či peristaltika střeva, tak mně bylo divné , že před krmením mraženým podávat zrovna Seru floru. Lze přece podávat jakékoliv vločky s co nejvyšším obsahem balastních látek, určené pro býložravé ryby! Ta Sera flora mi tam neseděla, protože se z toho dá snadno odvodit, že kdo nemá Seru floru,neměl by krmit mraženým. Tak jsem rád, že jste to nyní sám dovysvětlil tou důležitostí vlákniny a nedůležitostí Sery flory. Jen na okraj - Sera flora má vlákniny pouze 3,2 %, takže žádné terno to není. Zato nejvyšší podíl je v ní zastoupeno rybí maso. Rostlinné složky má 51 %. Rozhodně Vám ale nechci vyvracet Vaše zkušenosti, ty jsou pro ostatní důležité, jen o tom tak uvažuji. Děkuji.

MUDr. Chocholoušek
5.5.2011 11:00

zrovna plankton má balastu až až, chitin je chitin:-)) pro pana doktora- v podtstě neexistuje ideální umělé krmivo pro býložravé ryby, všichni výrobci tam cpou dost vysoké procento živočišných produktů, nebo tam dávají rostliny, které bežná ryba v tropech nikdy nemá šanci pozřít-pšeničný klíčky, vojtěška, mrkev atd.. přesto to ty ryby žerou a nějakým zbůsobem i poměrně prospívají, tedy ses tim nemá smysl moc zabývat, protože to stejně nevymyslíme:-) sera flora je u nás považována za jedno z nejlepších krmení a prostě to tak je. jestli mám v nečem 45% nebo 42% živočišných bílkovin je v konečném výsledku celkem jedno. a taková perlička-nějaký čas sem krmil Hikari algae wafers, složení to melo papírově super, jenže rybám to neprospívalo, po tý floře se cejtily mnohem lépe, bylo to na nich i videt... co tedy stím?:-))

Martin_Parizek
5.5.2011 11:43

To víte Martine, je to náhradní strava a nějak se do ní ty vitamíny a vláknina dodat musí. Ale věřte, že kdyby objevili Tropheusové v jezeře klíčky alfalfa, tak by si na nich hned pochutnali. :) Hikari algae wafers je určeno pro druhy Plecostomus a jiné býložravé ryby dna, které se živí řasou, to je sice pravda, ale přitom by mě nenapadlo to nabídnout tropheusům. Jsem rád, že jste svoji zkušenost s neprospíváním zde uvedl. Jak jste jim to servíroval,celé tablety? Jak dlouho je ryby okusovaly než to spolkly celé? Z toho bych měl velký strach, aby nespolkly nějaký velký kus a následně jim neublížil. Nebo jste jim to podával drcené? Děkuji.

MUDr. Chocholoušek
5.5.2011 11:58

Pro dr. CH:-) jako by bylo nejak extra težké, usušit rovnou nějaký ty řasy, ale kde je vzít, že?:-)) Hikari algae wafers-zkoušel jesm jak drcené, tak i celé tablety, puvodní idea byla, dát jim celou tabletu, at si ožírají-pravda ožírali to poměrně dlouho, jenže v záveru shltli celé kusy, což nebylo dobře. Taky často tabletu někam zašili, kde spokojeně bobtnala a kazila vodu. drtit to je dost náročné, i po namočení, a rozdrtit to do kusově dobré velikosti je fakt pakárna, navíc se pri tom uvolnuje dost jemného kalu. prostě slepá ulička:-), nápad pocházel ze čtení internetu:-)) i to složení na obalu vypadá fakt lákavě... člověk chce udělat rybám radost, at nežerou furt to samý a ono to nekdy nemusí dopadnout nejlépe.

Martin_Parizek

VLOŽIT ODPOVĚĎ