nemoci tlamovců 2

Ještě k dotazu č. 41. Prosím o odpověď také TOMA. Záleží mi na Tvém úsudku. Díky

Petr

29.9.2004 16:11

Tom to neví, tak asi čekáš marně

Sax
29.9.2004 18:48

jako obvykle se mylis ty rypale,spojili jsme se e-mailem ;-)

Tom
1.10.2004 13:03

Odpovídejte prosím na dotazy přímo do tohoto diskusního fóra. Můžete tím pomoct i ostatním návštěvníkům.

Admin
9.10.2004 17:07

Tak jo.Shodli jsme se na tom ,ze slo o Ps.demasoni,kteri maji stejne potravinove naroky jako Tropheusy,takze tyto potize byly zpusobeny zrejme nevhodnou stravou.resp.stravou dobrou pro ostatni tlamovce ,ale nevhodnou pro demasoni.Ja jsem s demasoni ve spolecnem akvarku take neuspel,ted je mam samostatne a pri vhodne strave se zalozene hlavne na spiruline dokonce uspesne mnozi.

Tom
11.10.2004 10:52

Tome, zbytečně stresuješ lidi s potravními nároky. Speciálně demasoni nemají vůbec tak vysoké potravní nároky, jao tropheusy. Prostě demasoni mohou žít s pseudotropheusy, labidochromisy, melanochromisy a není jim nutné specializovat potravu třeba na té tvé bázi spiruliny. To je nutné u tropheusů. Tak tedy- demasoni nemají speciální potravní nároky, které by se lišily od potravních nároků ostatních cichlid z Malawi.

Sax
11.10.2004 18:54

To neni z moji hlavy.Kdyz sem zacal mit uplne stejne problemy s demasoni jako tahle pisatelka tak jsem procetl co se dalo a VSUDE co jsem cetl se pise ze demasoni jsou proto stale tak drahe a mene dostupne proto,ze jsou daleko VICE nachylnejsi na strevni potize nez bezne mbuna.Ve spolecnem akvarku mi odesly vsechny po tom co dospely,nastesti se mi je jeste podarilo rozmnozit a po tom co hlidam kvalitu vody a kvalitu potravy uhyny uplne prestaly. Bohuzel jsem neposlechl rady zkusenejsich resp.jsem si myslel to co ty a ten test me stal 600 Kc resp.10 krasnych ryb....ale muzes rict ,ze zrovna zase JA jsem mel nejake choulostive potvory...:-)

Tom
11.10.2004 19:03

Krome toho bych ti ted mohl rict ze mluvis blbosti ze Tropheusy potrebuji specialni potravu.Ja mam 3 ks black bemba ve spol.akvarku ,kde mam i par ryb z Viktorie a zerou to co ostatni ,proste bezne granule,SAK55 a tak...A zijou uplne v pohode takze muzu rict ze nepotrebuji zadne vyssi naroky a muzete je vsichni chovat klidne s ostatnima tlamovcema. A pritom to vubec neni pravda,jsou to ryby narocne,chcipaji i zkusenym tanganistum,akorat proste ty 3 u mne jsou asi jine :-). P.S. nedal jsem je tam schvalne,dostal jsem je pri koupi akvarka zdarma a nemam je kam jinam dat...

Tom
12.10.2004 7:53

O takovém problému s demasoni jsem od nikoho neslyšel. Mám je také spolu s dalšími mbuna a mám tam aulonocary, demasoni mi nosí suveréně nejvíce. Drahé jsou možná proto, že z jednoho vrhu mám maximálně 20 mladých, někdy třeba jen 6. Co se týká potravních nároků - tak ty nejsou ani náhodou jiné. Kdyby to byla pravda, tak by se to určitě někde psalo. Dej odkaz.

Sax
12.10.2004 15:53

:-) to sem cekal ze napises kde sem to cetl...uff...ty problemy jsem mel tak pred 1,5 -2 lety tak si uz nepamatuju kde to bylo ...projizdel jsem hlavne vsechny fora i hodne pozpatku,neco sem dostal z diskuse z Pandory,...toz prece bych si takove veci nevymyslel, ale jak budu mit cas pohledam jeste neco znovu.Ted mam ale vedle v pokoji 7 pocitacu na drobno a musim je poskladat dokupy,tak mam o zabavu postarano...ale pohledam ,neboj.

Tom
13.10.2004 7:45

Dobře, počkám. Budeš první, od koho slyším, že všechny mbuna jsou nějaké, akorát demasoni se vymykají. Mám je už dlouho a co se týká nošení jiker, jsou samice demasoni nejspolehlivější donašečky potěru. V žádném případě nejsou potravní specialisté. Podle mně.

Sax
15.10.2004 14:37

Největším problémem je nemoc malawi bloat - kdy dojde zpravidla vlivem potravy(nevhodné složení, množství), ale i stresem (slabý jedinec, kvalita vody atd) k rozšížení střevních bakterií (běžně přítomných u všech ryb od narození) v takové míře, že dojde k ucpání střev. Ryby zpravidla přestanou příjmat potravu a do cca 3 týdnů hynou. Jediný způsob záchrany je oddělení, zvýšení teploty a opakovaná dávka Entizolu (není-li pozdě). Je pravda, že některé druhy jsou náchylnější, zvl. Tropheus, z ostatních se uvádí demasoni a saulosi. U těch jsem měl v začátcích také největší ztráty.Ještě důležitější než netučná rostlinná potrava s vlákninou se mi jeví dodržovat menší krmné dávky a častěji.Chovné ryby krmím celkem luxusní směsí všeho možného, ale odchovy z ekonomických důvodů futruju základními vločkami a sakem (granule lépe namočit,bobtnají v břiše) bez velkých ztrát.Doba, kdy byli demasoni za 60 je ta tam, zájemcům můžu nabídnout nějakou stovku ks za lidovou cenu 20,-

Daník
15.10.2004 19:21

Tak na rychlo treba vynatek :Pseudotropheus demasoni w porównaniu do innych pyszczaków, jest dużo mniej odporny na niewłaściwe żywienie z http://www.baza.malawi.pl/ nebo demasoni are vegetarians and should be fed foods high in spirulina and other vegetable content z http://www.cichlid-forum.com/articles/p_demasoni.php ale to jsou na rychlo veci jenom z mych oblibenych webu,v tech forech se mi uz hrabat nechce...Jinak jestli se vam tak s nima dari tak tedy gratulace,ja s nima asi skoncim,nemam misto na jednodruhove akvarko.Misto nich pujdou maingana,ty alespon vydelavaji na zradlo ostatnim :-)Krom toho u nas v obchodech demasoni moc nechcou,protoze jsou moc male (marne vysvetlovat ze vetsi uz by byly dospele) a chovat je do velikosti 4-5 cm je dlouha doba...

Tom
21.10.2004 23:26

tipuju že už je po nich co?vybledlá nebo přehnaně dlouhodobě vybarvená ryba,plachost žádná,nežere,popřípadě má nafouklej pupek má tak 10% alive,entizol zabere ale jen na začátku stádia nemoci

chege

VLOŽIT ODPOVĚĎ