Pomoc asi nemoc

Mám v akva samičku Ps zebra rr která má v tlamce pravděpodobně ješte jikry , oproti jiným rybám má ale červenější skřele a připadá mi jako by měla problém s udržením se v patřičné hloubce . Plave nepřetržitě , ale hlavou dolů (nevšak uplně svisle) co to může být?

Chmila

25.10.2006 21:03

Myslím,že se nemusíš bát...Moje samičky, když přežvykují, se chovají úplně stejně.Po vypuštění mladých se zase vše srovná :)

Káčátko
20.5.2012 19:27

Zdravím, koupila jsem asi před dvěma měsíci akva s tlamovci a jeden mi asi tři dny stojí na jednom místě téměř svisle s hlavou nahoru v rohu akvárka.Když klepnu na klo,tak se ani nehne narozíl od ostatních.Dneska chvilku plaval,ale jakoby se bokem těla odrážel od kamenů a kořenů.Ostatní ryby jsou naprosto v pořádku,dokonce mi teď samočka porodila,tak si nemyslím,že by se jim v akva nedařilo.Poradí mi prosím někdo,co to může být?? Děkuju

Eva Kratinová
21.5.2012 8:51

Pro chmila: myslím, že už má v tlamce spíš bublinky vzduchu než jikry a nebo obojí. Proto tak plave. Některé samičky se takto baví.

miroslav kraut
21.5.2012 11:25

Mě samičky občas nosí i písek a nebo dokonce piskořky.

lubnek - neprihlasen
21.5.2012 11:30

Mně jednou několik dní nosila samička Labidochromise živé koretry a donosila je živé až do vyklepání :-).

miroslav kraut
21.5.2012 12:38

:) to pak asi koukala, co to dochovala ..

lubnek
21.5.2012 13:03

To spíš tehdá já :-))....já jsem samozřejmě nevěděl, co v té tlamce nosí :-). Ještě k tomu nošení u samc...někde v jiném vlákně jsem zazanamenal stížnosti na kvalitu nošení u samic. Myslím, že je to opravdu tím, jak se to tu mydlí po x generací z jedněch ryb. Popíšu zážitek z právě uplynulé soboty se samicí T. duboisi Maswa WF: Měl jsem plánováno periodické vyklepání celé nádrže...mnoho samic tam už několik týdnů nosilo a tak to tedy cca jednou za měsíc odchytám a vyklepu. Většina mláďat je tam donošených a rovnou je pouštím mezi jiný potěr. Všiml jsem si ale, že se jedna maswa právě začíná třít se samcem a už měla něco v tlamce. Neměl jsem čas ani chuť čekat. Vyndal jsem tedy kameny, odsunul světlo a tím jsem jim tření přerušil. Při chytání jsem se snažil podle šířky pruhu samičku rozeznat, což se podařlo, odchytil jsem jí jako první, podíval jsem se jí do tlamky a měla tam skutečně několik jiker. Jako první sem jí tedy dal do kbelíku a k ní pak během půl hodiny přibyly do kbelíku všechny ostatní maswy. Následně jsem tuto mateční formaci houfně vylil zpět do akvária...ano vylil :-). Nádrž jsem vyčistil (otření vnitřku skel, vrácení kamenů s rostlinami, prohrabání písku), vypral filtr a následně doplnil 3/4 vodovodní vody s thiosíranem. Po zapnutí filtru a instalace osvětlení na své místo se samiča cca za čtvrt hodiny znovu ačala třít (se třemi samci) a normálně dokončila snůšku. V současné době v kldu nosí. Tolik tedy příběh třecí odolnosti jedné nejmenované WF samičky.

miroslav kraut
22.5.2012 0:41

Ta by se hodila zde v Londyne na Seven Sisters pane Kraut.-))) Mne se to take uz stalo s demasoni a mela v tlame vylihly poter a nekolik jiker. Ja to neresil a nechal to vse na ni a vratil ji zpet do hlavni nadrze. Jinak mne v hlavnim akvariu preziva a dorusta poter Ps. elong. chewere, Demasoni ci Yellow nemaji sanci.

melanochromis

VLOŽIT ODPOVĚĎ