červené druhy tropheusu F1 méně mladých?
´Moje otázka je, jestli mají druhy jako ilangy, red rainbow a jiné červené druhy tropheusu méně potomstva, tím myslím F1,ńež F0.Je možné že je to zpusobené klepáním samic a odchovu v umělé tlamě?Hlavně mně zajímájí jak jsou na tom přirozené odchovy,tzn.neklepané ryby,a jestli je u nás vubec někdo kdo tyhle ryby neklepe a má neklepané F1,které mu donáší mladé a jestli je jejich odchov horší než u F0
luckyluck
K první otázce mají méně potomstva řekl bych o dost méně, někdy 3 ks někdy 5 ks zřídka 7 . U F1 se sem tam něco odchová, ale mnohdy se dočkáš hodně málo potomků. A určitě to není způsobeno vyklepáváním.Většinou totiž nemáš ani co vyklepávat,tyhle druhy se moc nevyklepávaj.Samozřejmě když budeš mít odchyty tak ti budou ryby donášet víc.Ale i tady se muže stát že se ti dařit nebude dost totiž záleží kde jsi ty odchyty koupil.Shrnutí, F0 bude mít větší ůspěšnost v odchovu.U F1 se mnohkdy nedočkáš žádného potomstva (red rainbow)
27.3.2009 6:54
Vseobecne je znamo, ze Tropheus Red mivaji min mladych nez ostatni. My osobne mame dve akva s Tropheusy - Red Ndole F1 a ti mivaji min mladych nez Duboisi - rovnez F1, ale zda se nam, ze vsichni nebo skoro vsichni Ndole preziji, protoze si jich dospeli nevsimaji. Kdezto dospeli Duboisi se casto vrhaji po narozenych Doboisi, takze nepreziji vsichni. V akvariich jsou s nimi jeste ryby dna a Eretmodusi. Red mivaji vetsinou 2 az 4 mlade, Duboisi mivaji kolem 8 ks. Nechavame to probehnout prirozene - nevyklepavame.
27.3.2009 10:13
Moje zkušenost s Tropheus sp.red Moliro: V září 2008 jsem získal od kolegy 18 kusů deklarovaných jako odchov F1 provedený přirozeným způsobem. Ryby jsem umístil samostatně do nádrže o objemu 360 litrů. Třou se poměrně často, nevyklepávám ani neodebírám vypuštěná mláďata. Stav ryb k dnešnímu dni je 18 původních dospělců + 19 mláďat různé velikosti. Při tom mláďat se narodilo o něco více, občas nějaké najdu zabité. Ale nemám pocit, že by ho velké ryby chtěly přímo sežrat, spíš ho chytne samec, který si chrání revír, jen tak ho požvejká a zase vyplivne. http://tanganika.blog.cz/0812/kontakty
27.3.2009 22:55
Mrkvinson - jak byli ti Trofici asi stari kdyz jsi je dostal? Blahoprejem k peknemu odchovu :-).
29.3.2009 13:25
Díky. Byl jim přibližně jeden rok.
29.3.2009 22:21
Mrkvinson - mas jeste Lamprichtys a Tretocephalus? Nebo jak to s nima dopadlo?? A co Kitumby? Jak to dopadlo s nasima Trets, to jsi asi videl na videu... :-).
Lamprichtysy už bohužel nemám ani jednu, byly to krásné ryby, ale postupně mi všechny umřely. Pak jsem se tady jednou ptal na rozdíl mezi Lamprologus tetracanthus gold a obyč., protože jsem je dostal od jednoho dodavatele údajně v obou variantách, ale smíchaný dohromady. Ryby vyrostly a byly všechny úplně stejný, nakonec jsem je vyhodnotil jako L. tetracanthus Gold. Po několika začátečnických výtěrech,kde moc mláďat nebylo,se pak jednomu samci se dvěma samicemi podařilo najednou odchovat cca 500 mláďat. Což mě vedlo k tomu, že jsem všechny dospělé ryby prodal a momentálně mám ve 360 litrové nádrži ještě cca 250 mláďat, velikost 4 - 6 cm. Kitumby mám pořád, odchovy nepříliš často, ale občas se něco povede.
31.3.2009 9:27
Skoda tech halanciku :-(. Njn, neni to jednoducha ryba na chov. A co Tretocephalus? Ti me zajimaji ze vseho nejvic :-).
31.3.2009 11:10
Tretocephaly jsem měl cca 4 roky, zpočátku žili celkem vpohodě, ale když dospěli dominantní samci, začali problémy - prali se až zbyl jen jeden. Ten pak žil se samicemi celkem v míru, ale nikdy se mi nevytřeli. Když jsem pak potřeboval velké nádrže pro Tropheusy, Tretocephaly jsem prodal. Mimochodem stejným způsobem jsem choval i podobné ryby - Lamprologus sexfasciatus Gold, které vytíraly celkem pravidelně a zdaleka nebyly tak agresivní.